A mi webes sütijeink (cookie) diétásak, nem hizlalnak, gyorsítják és segítik a weboldal használatát, és lehetővé teszik, hogy személyre szabottabb szolgáltatást tudjunk nyújtani a számodra.Ha most inkább valami sósra vágynál, a saját böngésződben tudod kezelni őket, az alábbiak szerint. 

Kerékpár Táska

Ebben a kategóriában a kerékpárra szerelhető táskák, kosarak és egyéb kiegészítők kapnak helyet, ezekkel bármilyen szállítási feladat megoldható.
Rendezés:
Rendezés:

A kerékpár alapesetben közlekedési eszköz, a bicajosnál pedig rendszerint csomag is van. Gyakorta adódik olyan helyzet, hogy biciklin közlekedve vinni kell valamit, és erre a zsebek nem elegendők: itt kerülnek képbe a kerékpáros táskák. Ezekből rengeteg féle kapható, bármilyen felhasználáshoz, a városi használattól kezdve az extrém sportokig, külön táska a telefonnak, a laptopnak, ruháknak, innivalónak, de még többnapos túrákhoz szükséges cuccok számára is speciális táskatípus áll rendelkezésre. A kerékpáros táskákat öt fő szegmensre oszthatjuk: csomagtartóra szerelhető táska, nyeregtáska, váztáska, kormánytáska és bevásárlókosár.

A Bikepro webáruház táskakínálatában még ennél is több kategória szerepel: például csomagtartóra szerelt „doboz”, speciális futártáska, kerékpározáshoz készült hátizsák, az abba elhelyezhető ivótasak és telefontartó. De ide sorolhatók még a kerék és maga a kerékpár szállítására készült táskák vagy bőröndök is. Ez utóbbiak jellemzően utazáskor kapnak szerepet, és a kerékpár is „utas”.

Érdemes megemlíteni az egyik legújabb trendet, a bikebacking túrázási stílust. Ez rendszerint többnapos, kerékpáros kalandtúra vázra szerelt csomagtartó nélkül, kizárólag a bringára közvetlenül és gyorsan applikálható táska megoldásokkal. Ezek az újfajta táskák a fenti kategóriákba is besorolhatók, de mondjuk a bikepacking nyeregtáska a szokásos fél liter kapacitás helyett akár 12 literes is lehet.

Általánosságan elmondható, hogy kerékpáros táskát nem könnyű vásárolni. A kerékpártípusok igen eltérő vázkialakítást alkalmaznak, a felfüggesztés tovább bonyolítja a helyzetet, ráadásul egy adott modell XL-es vázára más táskák szerelhetők fel praktikusan, mint az S méretűre. A táskának ebből kifolyólag tucatnyi követelménynek kell egyszerre megfelelnie.

Nézzük most a fő táskatípusokat egyesével! A klasszikus módszer a csomagok kerékpáron történő szállítására a csomagtartóra rögzített táska. A régebben használt nagyméretű, két- vagy háromrészes túratáskák mellett manapság elterjedtebb a kisebb egységekből álló moduláris táskaszett. A csomagtartó oldalára külön-külön – rendszerint gyorsrögzítővel – felcsatolható táskák megszólalásig megegyeznek az utcán kézben vállon viselt táskatípussal, így a kerékpárról leszállva így is használhatók. A csomagtartó tetején pedig a kerékpározási igényekhez igazodva elhelyezhető egy ún. „trunkbag”, vagyis doboztáska. Űrtartalmuk elegendő az egynapos bringázásokhoz, gyakran rendelkeznek egy mozdulattal kioldható-felpattintható gyorsrögzítős megoldással.

Egyáltalán lehetséges-e a csomagtartófelszerelés az adott bringára? Országúti bringákon és komolyabb MTB kerékpárokon igen ritka a megfelelő rögzítőszem – az össztelós bringákról nem is beszélve! Ilyenkor felmerülhet a vázra, kormányra, nyeregcsőre, nyeregre felszerelhető táska, mint opció. Ezekből is tengernyi áll rendelkezésre a Bikepro kínálatában, minden bizonnyal a legnépszerűbb közöttük a nyeregpálcára és a -csőre rögzíthető nyeregtáska. Itt kicsit összeérnek a határvonalak a „bikepackingtáskákkal, de amiről itt beszélünk az egy minimalista nyeregtáska, amelybe rendszerint egy pótbelső, két gumileszedő, egy marokszerszám és némi pénz kerül. Ezek fő funkciója, hogy ne a mez hátsó zsebében kelljen mindent tárolni. A legkisebbekbe belefér a belső gumi, a gumileszedő és a zsebszerszám, de a legnagyobbak kapacitása sem sokkal több egy liternél, így maximum még egy esődzseki és energiaszelet fér el bennük.

Végezetül szóljunk a hátizsákról, amely a mindennapi ügyintézéshez lehet praktikus. Ha túrázáshoz választjuk, hamar szembesülünk a benne lévő súly által okozott kényelmetlenséggel: egy-két óra után a zsák kellemetlenül húzza a vállat. Munkába járás esetén pedig a hát megizzad, mivel a „pakk” nem engedi az izzadtság hatékony elpárolgását. Mindazonáltal a kerékpáros hátizsákok sokat fejlődtek az utóbbi években, az említett hátrányok kiküszöbölésének érdekében a gyártók modern technológiákat és alapanyagokat vetnek be. Újabb – de távolról sem a legutolsó - variáció a laptop vagy a futártáska, amelynek előnye a hátizsákkal szemben a gyors hozzáférés. Sokak szerint a legjobb megoldás munkába járáshoz, ügyintézéshez, iskolába, ezzel egy lekicsinyített irodaasztalt is “utaztathatunk” nap mint nap!

A Bikepro webshop több mint 200 különböző modellt felölelő kerékpáros táskakínálatában a felsorolt sok-sok típus, szisztéma és variáció döntő részt a nemzetközi piacon jól ismert specialista márkáktól érkezik. Említsük meg az, a B&W, a Basil, a Brooks, a Blackburn, a Deuter, a NewLooxs, a PRO, az SKS, a Velotech, az XLC, és a Zefal cégeket, emellett a kerékpáros kiegészítőkre szakosodott Acor, Bike More, Bikefun, Longus, M-Wave, SP Connect, Sportourer, Spyral, Trinity és Velomann is számos kiváló ár/érték arányt felmutató táskát kínál. Az ár tekintetében teljes palettát nézve rendkívül nagy a szórás. Megfelelő színvonalú, egyszerű nyeregtáskát kapni alig több mint 1000 Ft-ért, ellenben egy profi Thule túratáska szettért már közel negyedmilliót kell áldozni. De valamit valamiért: az utóbbi top kategóriás darabbal még unokáink is elbiciklizhetnek származási helyére Svédországba, és vissza!

A kerékpáros táskákkal kapcsolatban átfogó Bikepro szakcikk is született, amely itt olvasható.

Árukereső.hu Árukereső.hu