A mi webes sütijeink (cookie) diétásak, nem hizlalnak, gyorsítják és segítik a weboldal használatát, és lehetővé teszik, hogy személyre szabottabb szolgáltatást tudjunk nyújtani a számodra.Ha most inkább valami sósra vágynál, a saját böngésződben tudod kezelni őket, az alábbiak szerint. 

Kerékpár Első Lámpa

Ebben a termékkategóriában a kerékpárhoz való első lámpa kap helyet, dinamós vagy akkumulátoros energiaellátáshoz.
Rendezés:
Rendezés:

Hatalmas a kínálat a kerékpáros lámpákból, főleg az első világításból, hisz’ ez a szegmens sok tekintetben hasonlít az egyéb funkciókat is ellátó, a háztartásban előforduló „zseblámpákra”. Első lépés a megfelelő kerékpárlámpa kiválasztásával kapcsolatosan: látni vagy látszani? Webáruházunk számos bicajos lámpatípust kínál előre, a választékot „Helyzetjelző első lámpa”, illetve „Nagy fényerejű első lámpa” kategóriára bontja.

A KRESZ és a józan azt diktálja, hogy minden kerékpárt – beleértve az MTB sport vagy országúti típust –legalább egy-egy kisméretű, de erős fényű LED-villogóval fel kell szerelni! Egy ilyen manapság egyszerűen és olcsón beszerezhető, egyre több modell praktikus akkus töltést kínál, vagyis nincs apelláta! Persze a kerékpáros közlekedés kivilágítás szempontból eltérő lehet: van, aki végig közvilágítással ellátott környezetben kerékpározik, mások – vidéken, vagy a városi agglomerációból - olyan utakon is tekernek, ahol nincs közvilágítás.

Az első csoportba tartozók könnyebb helyzetben vannak, mert párezer forintból megfelelő LED-villogó szettet vehetnek. Jellemzően ilyenek találhatók a „Helyzetjelző első lámpa” kategóriában. A fejlettebb villogómodellek akár stroboszkópszerű működést is tudnak, így fokozva a láthatóság mértékét. Városi körülmények között a közvilágítás alapvetően elég fényt ad a tájékozódáshoz, ezért itt a lámpa szerepe az, hogy a bringás kitűnjön a forgalomból. Előnyös, ha oldalról is jól látható a lámpa fénye, mert így egy utcából történő kihajtáskor jobban észreveszik a bringást.

A közvilágítás nélküli területen a „helyzetjelző” típus persze már kevés: itt nemcsak látszani, de látni is kell! Elengedhetetlen a legalább 20 lux (kb. 200 lumen) teljesítmény, ami a 25 km/h körüli tempóhoz is megfelelő fényt biztosít. A lámpák ebben a kategóriában jellemzően akkumulátoros energiaellátást biztosítanak. Az üzemidőt meghosszabbítja a villogó üzemmód, ahol van közvilágítás, azt érdemes használni.

Fontos a lámpa fényszórása, azaz mekkora területre világít be, illetve a csóva mennyire fókuszált. A legnagyobb teljesítményű modelleket leszámítva a lámpák csak közvetlenül a kerékpár előtti szakaszt világítják, de az úton lévő hibákat, gödröket így is kiválóan lehet látni. Nagyobb világításmentes, sötét szakaszok esetén javasolt egy jobban fókuszált lámpát választani, amely határozottabban világítja meg az utat. Neves gyártók prémium lámpáinál a fénycsóva rendszerint egyenletesebb szórást biztosít. A legjobb megoldás, amikor a kerékpárra szerelt lámpát fejlámpával egészítjük ki.

A lámpa kiválasztásánál további lényeges szempont a gyors eltávolítás-felszerelés, hiszen parkoláskor ajánlatos magunkkal vinni. Kerékpáros túrák során szóba jöhetnek a kisméretű villogók, de főként akkor, ha sötétben nem közlekedünk. Máskülönben ajánlatos a „Nagy fényerejű első lámpa” kategóriában szereplő modellek közül választani. Megfontolandó alternatíva mind a közlekedőknek, mind a túrázóknak a dinamóval működtetett lámpaszett. Ezzel felszerelkezve nem kell az akku töltöttségével foglalkozni, elemeket cserélgetni.

Végezetül a hobbikerékpározást is érdemes megemlíteni: sokan munka után mennek edzeni, kikapcsolódni, közutakon, ösvényeken egyaránt. A terep rendszerint vaksötét, oda a legnagyobb fényerő, és ezt csak az akkus rendszerek képesek biztosítani. 40 lux (kb. 400 lumen) fényerő a belépő szint ilyenkor, de gyors lejtőzéshez az 50 lux feletti típusokat javasoljuk. Közutakra a bevezetőben szereplő elvek érvényesek – ha van közvilágítás, egy kisebb teljesítményű villogó is elegendő lehet.

A Bikepro webshop világításkínálatában több tucat első lámpa szerepel, ahogy már említettük felhasználás és teljesítmény szerint két kategóriára bontva. A helyzetjelző szegmensben kisméretű, könnyű, és egyszerűen felszerelhető, kezelhető típusokat találunk. A rögzítés lehet konzolos vagy akár egyszerű gumi- vagy szilikonpántos. A gyártók tekintetében említsük meg az AXA, Acor, Anlun, Bikefun, Blackburn, Cateye, Hermanns, Jing Yi, Knog, Sigma, Trelock, a Velotech és XLC márkákat.

Az egyszerű helyzetjelzők már 400 Ft-ért és kaphatók, de létezik extra szolgáltatásokat nyújtó, de nem „bivalyerős” modell közel 40000 Ft-os áron. A „nagy fényerejű” lámpakategóriában a fenti választék kiegészül a világhíres NiteRider márkával. A modellek rendszerint konzolos rögzítést kapnak, mindazonáltal könnyen le- és felszerelhetők. Néhány modell külön akkumulátor egységgel rendelkezik, így praktikusan fejlámpaként is használható. A lámpák teljesítménye akár a 2000 lument is eléri, az áruk pedig 2000 Ft-tól közel 50000-ig terjed. Nálunk minden kerékpáros garantáltan megtalálhatja a számára tökéletes első lámpát!

A témában Bikepro szakkcikk is megjelent, amely itt olvasható.

Árukereső.hu Árukereső.hu